شبکه لوله کشی گاز فولادی – پلی اتیلن - لوله کشی گاز- لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان

شبکه لوله کشی گاز فولادی – پلی اتیلن

لوله کشی گاز - لوله کشی صنعتی - لوله کشي گاز - لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان - لوله هاي پلي اتيلن در گازرساني
لوله های پلی اتیلن در گازرسانی
۳۱ خرداد ۱۳۹۸
لوله کشی گاز - لوله کشی صنعتی - لوله کشي گاز - لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان - مراحل لوله کشی گاز
مراحل لوله کشی گاز
۵ تیر ۱۳۹۸
لوله کشی گاز - لوله کشی صنعتی - لوله کشي گاز - لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان - شبکه لوله کشی گاز فولادی – پلی اتیلن

لوله کشی گاز - لوله کشی صنعتی - لوله کشي گاز - لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان

شبکه لوله کشی گاز فولادی – پلی اتیلن

استاندارد اجرای شبکه لوله کشی گازرسانی

ازمنابع موجود تاریخ نویسان قدیمی میتوان نتیجه گرفت که ایرانی ها در مصرف گاز و دیگر ترکیبات نفتی از اقوام دیگر دنیا بسیار جلوتر بودند. مثلا وجود بقایای آتشکده ها و معبدها. در فلات مرکزی و جنوبی ایران و در مناطقی که جنگلهای انبوه روییده بود برای روشن نگه داشتن آتش معبد از امکانات دیگری جدای از چوبهای جنگل استفاده می کردند و طبیعت این مناطق با ذخیره های زیاد اعماق زمین این تلاش را آسان می کرد. در ایران، در اول فقط نفت استخراج می کردند ، این در حالی بود که همراه آن مقدار زیادی گاز برای لوله کشی ساختمان هم تولید می شد. از ۱۳۳۳تا دهه ۱۹۳۳گازهای تولید شده معمولا سوزانده می گشت. امروزه قریب به نیمی از انرژی مصرف شده قسمت های متفاوت کشور برای لوله کشی گاز توسط گاز طبیعی تامین و تهیه می شود گاز طبیعی سهم رو به افزایشی در انرژی کشور داشته است. شبکه لوله کشی گاز رسانی فولادی-پلی اتیلن در بیشتر شهرها و روستاهای کشور بنا شده اند و گاز مورد نیاز مشترکین خانگی، عمومی، صنعتی و نیروگاه ها را تأمین می نماید.


خواص گازها

گاز در شبکه لوله کشی گاز رسانی فولادی-پلی اتیلن یکی از حالت سه گانه مواد (مایعات، گازها، جامدات) است که ترکیباتی از مولکول های دور از یکدیگرهستند که همیشه در حال حرکت سریع اند و به هر سو حرکت می کنند. یک گاز خاصیت ترکیب شدن با گازهای دیگر را دارد و میتواند مخلوطی یکنواخت به دست بیاورد.اگر گاز ها را در محفظه های خالی وارد کنیم آنها را پر میکنند و همچنین مولکول های گاز علاوه بر حرکت نامنظم ، به دیواره ظرف برخورد می کنند و این برخوردهای زیاد باعث می شود فشار از طرف گاز بر دیواره ظرف وارد شود. خاصیت ها و کمیت های فیزیکی گازها ماننند فشار، دما، حجم و تعداد مول های آن دارای روابط فیزیکی مشخصی هستتند.
نظریه جنبشی گازها: یک الگو است که بر طبق آن نظم و ترتیبی که مشاهده می شود در حرکات گازها تعیین می شود و بخش های زیر را در بر می گیرد:
1- گازها از مولکول های جدا از هم تشکیل می شوند. حجم واقعی مولکول های گاز در قیاس با حجم کل گاز بسیار کم است و آن را در نظر نمی گیریم.
2- مولکول های گاز دارای حرکت مستقیم روی خط و سریع می باشند و با هم و دیواره ظرف برخورد دارند. برخورد بین مولکول ها با یکدیگر و با جداره ظرف الاستیک می باشد به همین دلیل امکان دارد انرژی از یک مولکول به مولکول دیگر انتقال یابد اما انرژی جنبشی از بین نخواهد رفت.
3- انرژی جنبشی متوسط مولکول های یک گاز به دما وابسته است.
4- نیروی جاذبه بین مولکول های گاز در لوله کشی گاز بسیار کم است و در نظر نمیگیریم.

قوانین گازها

گازها دارای قوانینی هستند و در نظر گرفتن آنها در تأسیسات ساختمان امر مهمی است که در زیر به آنها اشاره میکنیم:
1ـ قانون بویل
2ـ قانون شارل-گیلوساک
3ـ قانون آمونتون
ـ معادله حالت گازها
4ـ گاز ایده آل
5ـ گاز واقعی
6ـ ضریب تراکم پذیری گازها (Compressibility Factor)

طراحی شبکه گاز

شبکه لوله کشی گاز فولادی – پلی اتیلن

طراحی شبکه لوله کشی گاز فولادی – پلی اتیلن بر طبق اصول زیر انجام میشود:
تامین دائم و ایمن گاز در تاسیسات ساختمان در حد اشباع مصرف به علت توسعه شهرها و در سردترین روزهای سال به شکلی که علاوه بر کم هزینه و مقرون به صرفه بودن آن، پاسخگوی نیازهای بهره برداری و کنترل شده در شرایط بحران و حادثه به طور ایمن و با کمتر قطع شدن گاز مصرف کنندگان همراه باشد.

شبکه لوله کشی گاز فولادی – پلی اتیلن

1- شبکه های آنتنی
همچون شاخه درخت هستند و جریان همیشه یک طرفه است و محاسبات آنها ساده می باشد، همچنین بالانس کردن شبکه گازرسانی موقع طراحی بسیار آسان است اما معایبی به شرح زیر دارد:
* افزایش قطر لوله ها به دلیل تامین فشار لازم در نقاط انتهایی و در نتیجه افزایش هزینه ها را در بردارد.
* قطع گاز در لوله کشی ساختمان قسمت عمده شبکه به دلیل ایجاد نقصان در یکی از خطوط اصلی گاز
* یک طرفه بودن جریان در لوله کشی گاز
2- شبکه های حلقوی:
اگر در انتهای شبکه های آنتی به یکدیگر وصل شوند شبکه حلقویبه وجود می اید. در این شبکه گازرسانی جهت جریان گاز متناسب با میزان و محل مصارف تغییر جهت می دهد و هر ناحیه از دو یا چند ناحیه از نظر گاز تامین می شود که بزرگترین مزیت شبکه های حلقوی می باشد.
3- شبکه های مختلط (شاخه ای-حلقوی):
با توجه به مزایا و معاب دو شبکه بالا اگر باهم ادغام شوند موقع طراحی می توان علاوه بر کمینه کردن معایب هر کدام، افزایش مزایای آنها در شبکه مختلط را مشاهده نمود.
kh farmani
kh farmani
لوله کشی ساختمان - لوله کشی - لوله کشی گاز - تاسیسات ساختمان - تاسیسات گاز - لوله کشی گاز خانگی - خدمات لوله کشی با اجرا - تعمیرات و سرویس لوله کشی تاسیساتی آب ,گاز, موتورخانه شوفاژ, پکیج و شیرآلات شبانه روزی شمال, غرب, شرق, مرکز و جنوب تهران - لوله کشی گاز - لوله کشی آب - لوله کشی فاضلاب - لوله کشی شوفاژ - گاز رسانی - گازکشی - لوله کش - لوله کش گاز - تفکیک کنتور گاز - نصب شیرقطع کن گاز حساس به زلزله استاندارد مصالح اجرای گاز کشی - کنترل نشت گاز - نصب کنتور - لوله کشی دودکش - قیمت لوله کشی گاز شهری - تشکیل پرونده در سازمان نظام مهندسی و تعیین ناظر - پیمانکار (مجری) لوله کشی گاز - تأیید مهندس ناظر - نصب علم و کنتور گاز (خانگی یا تجاری) - نرخ بر مبنای متر طول لوله کشی - نرخ بر مبنای تشخیص و محاسبات مجری (چکی) - تعمیرات لوله کشی آب, گاز, شوفاژ, فاضلاب, موتورخانه, پکیج و تاسیسات، خدمات تعمیرات شبانه روزی - لوله کش, سرویسکار, تعمیرکار, نصاب, تکنسین و مجری تاسیسات با اعزام فوری در محل خدمات ما شبانه روزی و تمام نقاط تهران - لوله بازکنی - تعمیر , سرویس موتورخانه شوفاژ - تعمیرات لوله کشی - نشت یابی لوله گاز و لوله آب نصب تصفیه اب خانگی - خورده کاری فقط تهران - سرویس کولر آبی - سرویس کولر - اجرای پروژه های لوله کشی گاز، آب، شوفاژ فاضلاب, موتورخانه, پکیج و تاسیسات در ساختمان، برج و انبوه سازی، جوشکاری لوله و اتصالات گازرسانی و لوله کشی گاز و آب خانگی و صنعتی - اضافه کردن انشعاب گاز - ایستگاه های فشار قوی - نشت یابی لوله گاز - تعویض لوله های پوسیده - جوشکاری شوفاژ و لوله - خورده کاری لوله کشی گاز - نشت یابی لوله آب - نصب شیرآلات - اضافه کردن انشعاب - لوله کشی فاضلاب - نصب شیرآلات نصب آبگرمکن نصب رادیاتور - تاسیسات استخر جکوزی سونا - نصب تصفیه آب خانگی - نمایندگی ایزوگام دلیجان - تشخیص ترکیدگی لوله - رفع نم ساختمان - سرویس کولر گرفتگی چاه - خدمات موتورخانه و شوفاژ - فن کوئل - گرمایش از کف - گرمایش رادیاتوری - نصب و تعویض شیر آلات - خدمات آب و فاضلاب - لوله کشی آب توکار - لوله کشی آب روکار - لوله کشی آب سرد و گرم لوله تاسیسات موتورخانه - تعمیرات وارتقاء موتورخانه - لوله کشی شوفاژ - نصب و تعمیر پمپ - خدمات موتورخانه و شوفاژ - کشی فاضلاب شهری(اگو) - لوله کشی فاضلاب ساختمان - لوله کشی پلیکا - لوله کشی پلی اتیلن - لوله کشی پوش فیت نصب تاسیسات آب (پکیج ، آبگرمکن ..) - نصب شیر آلات ساختمان - تست باد و تاییدیه شرکت گاز - تعمیرات و خورده کاری - خطوط انتقال گاز - طراحی مسیر و جوشکاری لوله - گازرسانی اداری و خانگی - گازرسانی صنعتی و تجاری - - خدمات برقی - خدمات بنایی - نصب سینک و هود - ایزوگام - کلر استخر - محصولات لوله کشی آب - محصولات لوله کشی گاز
09121930558