لوله کشی گاز خانگی - لوله کشی گاز- لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان - لوله کشی گازساختمان

لوله کشی گاز خانگی

لوله کشی گاز - لوله کشی صنعتی - لوله کشي گاز - لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان -
انواع لوله ها و کاربردهای آنها
۱۳ تیر ۱۳۹۸
لوله کشی گاز - لوله کشی صنعتی - لوله کشي گاز - لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان - کنترل ریسک در لوله کشی گاز طبیعی
کنترل ریسک در لوله کشی گاز طبیعی
۲۲ تیر ۱۳۹۸
لوله کشی گاز - لوله کشی صنعتی - لوله کشي گاز - لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان - لله کشی گاز ساختمان

لوله کشی گاز - لوله کشی صنعتی - لوله کشي گاز - لوله کشی ساختمان - تاسیسات ساختمان

لوله کشی گاز خانگی

لوله کشی گاز چیست؟

شروع ماه مهر به این معناست که اکثر صاحب خانه هایی که در بخش کوهستانی و نواحی شمالی کشور زندگی می کنند باید شروع به پر کردن سیستم های گرمایشی خود کنند. گاز طبیعی یک روش بسیار کم هزینه برای استفاده در سوخت کوره ها یا دیگ بخار و همچنین استفاده در بخاری برای گرمایش میباشد. البته نگرانی هایی از نظر امنیت و مسولیت برای صاحب خانه ها به همراه دارد. به عنوان یک بازرس خانگی، کار شما برای کمک به شناسایی کمبودها است که می تواند ایمنی اشخاص را در خانه هایی که از گاز طبیعی استفاده می کنند، به خطر اندازد. ما در ادامه در مورد برخی از اصول بازرسی لوله های گاز و لوله کشی گاز خانگی بحث خواهیم کرد.

خط آزاد، خطوط شعبه، خط شاخه سربار

خط لوله در داخل خانه، لوله کشی گاز خانگی یا خط ساختمانی نامیده می شود. خطوط شعبه در لوازم خانگی اجرا می شود. خط شاخه در یک خط آزاد متوقف می شود، که یک لوله عمودی است که از یک خط شاخه سربار به دستگاه می افتد. اگر گاز را به یک دستگاه از یک خط شاخه زیر دستگاه وصل کند این خط آزاد به عنوان یک ایستر نامیده می شود، .

تله رسوب، جسم خاکی ، پایه قطره ای

در نقطه اتصال دستگاه در لوله کشی گاز، معمولا یک تله رسوب یا جسم خاکی وجود دارد، گاهی اوقات به عنوان یک پایه قطره ای که شامل سر و کلاه است، نامیده می شود. این لوله با ضخامتی معمولا حدود 3 اینچ حداقل طول دارد و در نظر گرفته شده برای گرفتن هر گونه ماده مایع یا مواد خارجی که ممکن است در گاز باشد قبل از اینکه ماده به داخل دستگاه وارد شود. این یک سیستم جاذبه ساده است که جامدات و مایعات در پاکت می توانند قرار بگیرند.

ابزارهای لازم جهت لوله کشی

فولاد، مس، برنج:فولاد سیاه از شایعترین لوله ها در لوله کشی گاز ساختمان است. همچنین فولاد گالوانیزه، مس، برنج یا CSST (ورق فولادی ضد زنگ راه راه) می تواند در بعضی از مناطق استفاده شود، اما بعضی از تاسیسات ساختمان به طور خاص استفاده از مس را ممنوع می کند. در مناطق دیگر، استفاده از مس بسیار زیاد است.باید بررسی شود که در منطقه شما استفاده از مس قابل قبول است یا خیر. لوله های فولادی به طور معمول سیاه و سفید با اتصالات آهن و اتصالات فولادی است. فولاد گالوانیزه در برخی مناطق نیز برای لوله کشی گاز خانگی استفاده می شود.

اتصالات

اتصالات فلکس: اتصالات انعطاف پذیر برای اتصال دستگاه ها به لوله های گاز مجاز است. در اتصال سخت به لوله کشی گاز خانگی باید یک دریچه خاموش باشد. این شیر باید در همان اتاق به عنوان دستگاه باشد.

اتصالات

طول سه یا شش فوت و قابل دسترسی:
اتصالات انعطاف پذیر نمی توانند از طریق دیوار، کف یا سقف عبور کنند و همچنین نمی توانند پنهان شوند. طول اتصال انعطاف پذیر معمولا به 105 سانتی متر (3 فوت) محدود است به جز محدوده گاز و خشک کن لباس. برای این لوازم، 182.88 سانتی متر به طور کلی در تاسیسلت ساختمان مجاز است. اغلب ممكن است اتصالات یا پیوستن اتصالات با سری ممنوع است. در بعضی حوزه ها، اتصالات انعطاف پذیر فقط برای محدوده های گازی، خشک کن، کباب کردن در فضای باز و دیگر وسایل قابل حمل قابل استفاده است. اتصالات انعطاف پذیر ممکن است در کوره های گاز، بخاری آب، بخاری فضا و غیره مجاز نباشند. در مناطقی که مستعد زلزله هستند، اتصالات انعطاف پذیر بیشتر در همه وسایل استفاده می شود، زیرا آنها برخی از مقررات حفاظت در برابر نشت لوله های گاز یا پارگی در طول یک دوره زمین لرزه را باید رعایت کنند. کد گاز محلی خود را برای تعیین اینکه چه چیزی در منطقه شما مجاز است یا خیر، بررسی کنید.

موضوع نوار آب بندی

موضوع نوار آب بندی (که اغلب به اشتباه به عنوان نوار تفلون شناخته می شود) به رنگ سفید است به عنوان یک ترکیب، اتصال برای لوله های گاز استیل در لوله کشی گاز خانگی توصیه نمی شود. روغن های باقی مانده که از تولید لوله ها باقی می مانند، ممکن است نوار باعث آآب بندی شود. در برخی مناطق، نوار زرد موضوع مجاز است. دود لوله ترجیح داده می شود و ممکن است همه چیز مجاز باشد. شما ممکن است بخواهید با ابزار گاز بررسی کنید. بپرسید که آیا شما باید به عنوان یک نقص هر گونه تاسیسات ساختمان برای لوله کشی با موضوع نوار مهر و موم هر رنگ را گزارش دهید یا خیر.

دریچه خاموش

اگرچه بعضی از موارد استثنایی وجود دارد، اکثر وسایل باید یک شیر خاموش در مجاورت آنها داشته باشند.

پیوند گاز خط لوله

اکثر حوزه ها اجازه استفاده از لوله های گاز را به عنوان ابزار زمینی برای خدمات برق نمی دهند. با این حال، در بسیاری از حوزه های قضایی، اتصال لوله های گاز به سیستم زمینی برق ضروری است. اغلب این کارها با پیوستن لوله های گاز به لوله های آب عرضه (فرض می شود که زمین) اغلب در نزدیکی بخاری آبی انجام می شود. برای جلوگیری از ایجاد پتانسیل الکتریکی در لوله کشی گاز که می تواند منجر به جوش شود، که ممکن است گاز را جرقه کند، ما می خواهیم لوله های گاز را با پتانسیل الکتریکی صفر با پیوند دادن آن به سیستم زمینی در لوله کشی گاز خانگی حفظ کنیم.

مشکلات زیر در لوله های گاز معمول است:</h4> نشت
مواد نامناسب
پشتیبانی ناکافی
زنگ زدن
بدون قطره افتادن
دریچه خاموش گسسته
اتصالات نامناسب
لوله پلاستیک در معرض درجه بالاتر است
لوله گذاری در دودکش ها
لوله مسی به درستی برچسب گذاری نشده است.

پیامدهای این همه مشکلات ممکن است نشت گازها و انفجارها باشد.
ما در این مقاله درباره بعضی از اصول اولیه خط لوله کشی گاز خانگی بحث کرده ایم که بازرسان داخلی باید درک درستی از این موضوع داشته باشند تا موقعیت های بالقوه ناامن را شناسایی کنند. ما همچنین ده شرایطی را که معمولا با مشکلی در خط لوله گاز وجود دارد، مشخص می کنیم. در صورت نیاز به انجام لوله کشی گاز، لوله کشی گاز ساختمان، تاسیسات ساختمان و لوله کشی صنعتی با ما تماس بگیرید. برای تماس با ما با این شماره تماس حاصل فرمایید
09121930558
22482325
kh farmani
kh farmani
لوله کشی ساختمان - لوله کشی - لوله کشی گاز - تاسیسات ساختمان - تاسیسات گاز - لوله کشی گاز خانگی - خدمات لوله کشی با اجرا - تعمیرات و سرویس لوله کشی تاسیساتی آب ,گاز, موتورخانه شوفاژ, پکیج و شیرآلات شبانه روزی شمال, غرب, شرق, مرکز و جنوب تهران - لوله کشی گاز - لوله کشی آب - لوله کشی فاضلاب - لوله کشی شوفاژ - گاز رسانی - گازکشی - لوله کش - لوله کش گاز - تفکیک کنتور گاز - نصب شیرقطع کن گاز حساس به زلزله استاندارد مصالح اجرای گاز کشی - کنترل نشت گاز - نصب کنتور - لوله کشی دودکش - قیمت لوله کشی گاز شهری - تشکیل پرونده در سازمان نظام مهندسی و تعیین ناظر - پیمانکار (مجری) لوله کشی گاز - تأیید مهندس ناظر - نصب علم و کنتور گاز (خانگی یا تجاری) - نرخ بر مبنای متر طول لوله کشی - نرخ بر مبنای تشخیص و محاسبات مجری (چکی) - تعمیرات لوله کشی آب, گاز, شوفاژ, فاضلاب, موتورخانه, پکیج و تاسیسات، خدمات تعمیرات شبانه روزی - لوله کش, سرویسکار, تعمیرکار, نصاب, تکنسین و مجری تاسیسات با اعزام فوری در محل خدمات ما شبانه روزی و تمام نقاط تهران - لوله بازکنی - تعمیر , سرویس موتورخانه شوفاژ - تعمیرات لوله کشی - نشت یابی لوله گاز و لوله آب نصب تصفیه اب خانگی - خورده کاری فقط تهران - سرویس کولر آبی - سرویس کولر - اجرای پروژه های لوله کشی گاز، آب، شوفاژ فاضلاب, موتورخانه, پکیج و تاسیسات در ساختمان، برج و انبوه سازی، جوشکاری لوله و اتصالات گازرسانی و لوله کشی گاز و آب خانگی و صنعتی - اضافه کردن انشعاب گاز - ایستگاه های فشار قوی - نشت یابی لوله گاز - تعویض لوله های پوسیده - جوشکاری شوفاژ و لوله - خورده کاری لوله کشی گاز - نشت یابی لوله آب - نصب شیرآلات - اضافه کردن انشعاب - لوله کشی فاضلاب - نصب شیرآلات نصب آبگرمکن نصب رادیاتور - تاسیسات استخر جکوزی سونا - نصب تصفیه آب خانگی - نمایندگی ایزوگام دلیجان - تشخیص ترکیدگی لوله - رفع نم ساختمان - سرویس کولر گرفتگی چاه - خدمات موتورخانه و شوفاژ - فن کوئل - گرمایش از کف - گرمایش رادیاتوری - نصب و تعویض شیر آلات - خدمات آب و فاضلاب - لوله کشی آب توکار - لوله کشی آب روکار - لوله کشی آب سرد و گرم لوله تاسیسات موتورخانه - تعمیرات وارتقاء موتورخانه - لوله کشی شوفاژ - نصب و تعمیر پمپ - خدمات موتورخانه و شوفاژ - کشی فاضلاب شهری(اگو) - لوله کشی فاضلاب ساختمان - لوله کشی پلیکا - لوله کشی پلی اتیلن - لوله کشی پوش فیت نصب تاسیسات آب (پکیج ، آبگرمکن ..) - نصب شیر آلات ساختمان - تست باد و تاییدیه شرکت گاز - تعمیرات و خورده کاری - خطوط انتقال گاز - طراحی مسیر و جوشکاری لوله - گازرسانی اداری و خانگی - گازرسانی صنعتی و تجاری - - خدمات برقی - خدمات بنایی - نصب سینک و هود - ایزوگام - کلر استخر - محصولات لوله کشی آب - محصولات لوله کشی گاز
09121930558